První rodinná je dokonalý nástroj k plnění vašich snů

Konzultant První rodinné Petr Kotraba

Jmenuji se Petr Kotraba a pocházím z Jindřichova Hradce. Již od dětství mám snahu žít tak, abych v důchodu nelitoval něčeho, co jsem udělat mohl, ale neudělal – ať už z pohodlnosti nebo strachu. Jinými slovy: nechci, aby mě mrzely promarněné příležitosti. Proto jsem hned po maturitě usoudil, že než se jít „zašít“ na dalších pár let na vysokou školu, radši půjdu sbírat zkušenosti, vydělám nějaké peníze a vysokou pak půjdu studovat dálkově při práci.

A tak jsem začal podnikat ve zdravé výživě a za dva roky už jsem byl dálkovým studentem vysoké školy. Vždy mě lákala auta, a proto jsem ještě před dokončením školy nastoupil do společnosti Toyota Dolák, kde jsem se postupně vypracoval na vedoucí pozice. Majitel společnosti mi každé dva roky dal novou výzvu, takže mě práce bavila a naplňovala.

Postupně jsem si ale začal uvědomovat, že to nebude ta cesta, po které bych chtěl jít i v budoucnu. V práci trávil každý den do večera a někdy jsem pracoval dokonce i o víkendech. I když jsem vydělával slušné peníze, neměl jsem je vlastně ani kdy utratit. Práce mi vzala všechen můj volný čas a koníčky.

Zároveň mi docházelo, že buduji úspěšnou pobočku, která vlastně nikdy nebude má. Tou dobou jsem si uvědomil, že bych chtěl mít něco vlastního, kde se veškeré mé úsilí nebude ohodnocovat prémiemi a pochvalou majitele, ale něčím, co bude jednou pro vždy moje. Tak vznikl můj sen mít vlastní firmu, vlastní podnikání. Mělo to ovšem pár zádrhelů. Neměl jsem žádný použitelný nápad, neměl jsem ani dost financí, abych rozběhl něco vlastního a rozhodně jsem neměl ani odvahu opustit dobře placené místo, jít do banky, půjčit si pár milionů a začít něco vymýšlet.

Jediné, co jsem věděl, bylo, že chci, protože bych do smrti litoval, kdybych se o to minimálně nepokusil. Proto jsem se domluvil se zaměstnavatelem a za půl roku společnost opustil a na rok odletěl do Austrálie studovat angličtinu. Důvody to mělo v zásadě dva. Už dlouhou dobu jsem měl touhu poznat jiné země, a to ne z pozice turisty, ale z pozice obyvatele. Chtěl jsem si vyzkoušet, jaké to je žít v jiné zemi na druhé straně planety, a chtěl jsem zjistit, jestli vůbec mám na to, abych sám od píky začal budovat novou kariéru v jiném prostředí. Především jsem si ale potřeboval dokonale vyčistit hlavu, srovnat myšlenky a rozhodnout se, jakou cestou se vydám dále.

Ačkoli se mi v Austrálii relativně dařilo, uvědomil jsem si, že jsem vlastenec a že mi ta naše malá země v srdci Evropy chybí. Jednoduše občas musíte zažít život jinde abyste si uvědomili, jak krásně v té naší zemi je. 🙂 Pamatuju si, že jsem si na pláži vzpomněl na jistého Ondřeje, který mi kdysi dávno říkal, že něco připravuje a že až to bude mít, tak mi dá vědět. Zavolal jsem mu a dozvěděl se, že už to vlastně má a že až se vrátím, tak mi vše poví.

A pak to přišlo. 16. února 2016 jsme se potkali v restauraci v Jindřichově Hradci, kde mi Ondra poprvé představil svůj nápad. Já to popravdě chápal tak napůl, ale jak jsem znal Ondřeje a viděl jsem jeho zápal, když vyprávěl o vizích První rodinné, pochopil jsem, že stojíme na počátku něčeho ohromného. Příliš jsem nerozuměl energetickému trhu, ostatně tak jako každý, jediné, co jsem věděl jistě, bylo, že Ondřej je skutečný vizionář a má mou důvěru. A tak se to celé rozjelo. Ani ne o týden později jsme už letěli za Geoffem Libermanem a pustili se naplno do příprav…

 

Jak vidím První rodinnou

 

Myslím si, že k úspěchu potřebujete dvě věci. Mít dostatečně silné PROČ (důvod, sen, životní vizi). A NÁSTROJ, pomocí kterého se stanete úspěšnými. Jsem absolutně přesvědčený, že První rodinná je dokonalý nástroj k plnění vašich snů. A to jednak díky samotnému produktu v podobě povinných plateb, které potřebuje každý, jednak díky obchodnímu modelu postaveném pouze na doporučení spokojených lidí. Největší zásluhu na tom ale má velké srdce, které do toho všeho vkládají lidé, kteří stojí v pozadí První rodinné.

Teprve s První rodinnou jsem pochopil, že život není o tom udřít se k smrti a neustále směňovat čas za peníze. V První rodinné můžu dokonale využít pákového efektu: udělám něco jednoduchého a logického, naučím to pár jiných lidí, pár mých přátel, kteří udělají totéž. To je cesta ke skutečné svobodě a vymanění se z onoho matrixu, ve kterém žije většina lidí. Lidé obecně uvažují o práci snů, ale měli by spíše uvažovat o životě snů. Jinými slovy, baví mě pomáhat lidem kolem sebe a tím si plnit své sny…

Na První rodinné si nejvíce vážím to, že investuje mnoho úsilí, peněz a bere na sebe veškerá rizika, aby připravila opravdu seriózní příležitost podnikat, plnit si své sny každému, kdo chce. Přesně takovým lidem, jako jsem byl já. Jinými slovy, je to společnost, která dokáže lidem měnit životy k lepšímu. A proto má u mě obrovský respekt a patří jí velikánský dík.

Petr Kotraba, Principal Consultant První rodinné